CoOperatywa_Sopot

~ Program CoOperatywa_2013~

CoOperatywa_Sopot  planuje w tym roku swoje stoiska na lokalnych kiermaszach i bazarach poświęconych małej przedsiębiorczości. Najbliższe z nich to Kiermasz w Dworku Sierakowskich w Sopocie (1-2 maja). Bezpośredni i osobisty kontakt z zainteresowanymi osobami, stwarza możliwość bliższego zaprezentowania członków naszej wspólnoty, a także przedstawienia idei CoOperatywy_Sopot  i opowiedzenia o jej szczególnych wartościach.

Wraz z ulotkami opisującymi projekt CoOperatywa_Sopot­_Zaprasza przedstawimy także konkretne produkty  uczestników naszej wspólnoty. Proponujemy, aby dany wystawca przygotował proste ulotki informacyjne na temat jego specyficznej oferty handlowej. Lokalne targi i kiermasze są idealną okazją do zainteresowania swoim produktem bądź usługą zupełnie nowego klienta. Pamiętajmy, że klienci odwiedzający takie miejsca poszukują rzeczy innych – nowych, zdrowych, nietypowych i oryginalnych.  Jest więc duże prawdopodobieństwo, że po zapoznaniu się z ofertą będą korzystać stale z produktów oraz usług zaproszonego wystawcy.

Działamy jako wspólnota wspierających się osób i małych przedsiębiorstw, zarówno tych które dopiero zaczynają, jak i tych, które urzeczywistniły osobiste marzenie kreując sklep czy też warsztat usługowo-handlowy. Wzmacniamy i propagujemy wiedzę o produktach bądź usługach, które przedstawiają wysoką jakość, a ich właściciele z prawdziwym zamiłowaniem i entuzjazmem udzielają dogłębnych informacji na tematy związane z ich pracą. Każdy zaproszony członek naszego zrzeszenia jest tym, kto robi to, co kocha, a zatem reprezentuje pasję Swego Serca.

 

Aby pokryć koszty i być w pełni samowystarczalnym jako zrzeszenie, Fundacja Centrum –  dumny rodzic CoOperatywy_Sopot, proponuje uiszczenie niewygórowanej dotacji na działalność statutową fundacji  w dobrowolnej kwocie. Obejmuje ona uczestnictwo nowego członka CoOperatywy_Sopot  na okres 3 miesięcy, z opłatą uiszczoną jednorazowo. Po upływie 3 miesięcy podsumujemy korzyści oraz wspólnie przedyskutujemy najbardziej efektywne formy propagowania danej oferty lub usługi.

 

Ponieważ wkraczamy w okres wiosenno letni, CoOperatywa_Sopot planujemy  uczestniczenie w różnorodnych warsztatach organizowanych przez trójmiejskie placówki muzealne, jak np. w Parku Oliwskim oraz w imprezach sponsorowanych przez sopockie i gdańskie agencje samorządowe.

CoOperatywa_Sopot­_Zaprasza~Rozmowy w Dworku

Jest to seria 17 spotkań (30.03 – 3.12.2012) organizowanych w Dworku Sierakowskich w Sopocie. Cała seria obejmuje 3 grupy spotkań: Wiosenne (30.03 – 18.06), Letnie (28.06–10.09) oraz Jesienne (28.09 – 3.12) 2012. Spotkania prowadzone są w formie partycypacyjnej. Taki format zpewnia uczestnikom bezpośrednią wymianę spostrzeżeń oraz daje możliwość wyboru zagadnień, które mogą stać się tematem następnych prezetacji.

Celem spotkań jest:

1) Zespolenie nowo powstałej społeczności kooperatywy – zarówno osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw – oferującej usługi w Trójmieście. Zadaniem naszym jest zapoznawanie zainteresowanych konsumentów  z wachlarzem istniejących usług oraz rozszerzanie obecnej oferty o drobne usługi wykonywane przez indiwidualnych mieszkańców. Społeczność kooperatywy, zwana CoOperatywa_Sopot, zapewnia uczestnikom:

i) edukację i praktykę zasad sprawiediwości społecznej w przedsiębiorczości (zasad CRS) w celu zapewnienia stałej oraz rozszerzenia istniejącej bazy klientów,

ii) bezpośredni kontakt osobisty oraz zróżnicowany wachlarz możliwość prezentacji    członkowskich usług,

ii) wiedzę na temat obecnie ukierunkowujących się tendencji konsumenckich.

Społeczności kooperatywy popularyzuje przedsiębiorstwa należące do CoOperatywy_Sopot oraz rozpowszechnia informacje o specjalistycznych usługach, w większości wykonywanych ręcznie, których charakterystyką jest wysoka jakość oraz działalność gospodarcza oparta na zasadach sprawiediwości społecznej w przedsiębiorczości. (Zasadach CRS)

2) Edukacja

i)       Co to znaczy być świadomym konsumentem w globalnym społeczństwie.

ii)      Co oznacza praktyka zasad SCR (Social Corporate Responsibility = Praktykowanie Zasad Sprawiedliwości Społecznej w  Przedsiębiorczości) przedstawiana na przykładach sprawdzonych wzorów z różnych środowisk oraz prezentacji doświadczeń członków CoOperatywy_Sopot.

3) Przedstawienie nowych osiągnięć w dziedzinie nauk ścisłych oraz projektów, które odpowiadają na istniejące oraz zarysowujące się potrzeby społeczne.

Na spotkaniach odbywają się pokazy filmów i materiałów dostępnych tylko dla wybranych środowisk. Proponujemy dyskusje związane z bieżącymi temetami poruszanymi na światowym forum TED Ideas Worth Spreading (Ted Idea Warte Rozpowszechnienia) http://www.Ted.com

Spotkania prowadzone są w formie partycypacyjnej. Taki format zpewnia uczestnikom bezpośrednią wymianę spostrzeżeń oraz daje możliwość wyboru zagadnień, które mogą stać się tematem następnych prezetacji.

Warunkiem przynależnosci do CoOperatywy jest uznanie wartości i gotowości do wykonywania działań przedsiębiorczych w/dł zasad SCR (Social Corporate Responsibility = Praktykowanie Zasad Sprawiedliwości Społecznej w Przedsiębiorczości).

CoOperatywa_Sopot uznaje powszechnie przyjęte formy płatnicze oraz wprowadza wybór możliwości wymiany w postaci alternatywnych form stwarzając podstawy dla istnienia lokalnego Banku Czasu oraz handlu wymienego.

Obecna rekrutacja członków zapewnia partnerom możliwości przedstawiania swoich usług poprzez osobiste uczestnictwo w trwającym cyklu spotkań CoOperatywa_Sopot Zaprasza~Rozmowy w Dworku oraz partycypacji w kosztach całego cyklu.

CoOperatywa_Sopot oferuje szerg możliwości partnerskich

Prosimy o kontakt: info@fundacjacentrum.org lub 48 788 700 234