9.11.12 godz 18:00 ~ Czy nasza osobista postawa dotycząca zagadnień ekologii ma jakiekolwiek znaczenie w odniesieniu do szybko zmieniającej się światowej pogody?

Czego dotyczy termin ekologia? Czy jest to określenie mówiące wyłącznie o ochronie naturalnego środowiska? W jakim stopniu ludzie stanowią integralną część środowiska naturalnego? Czy istnieje związek pomiędzy naszym indywidualnym zachowaniem, a zmianami klimatycznymi na skalę światową?

W czasie piątkowego spotkania z cyklu CoOperatywa_Sopot Zaprasza~ Rozmowy w Dworku obejrzymy dwie październikowe prezentacje światowego forum Ted.com.

Prezentacja Lemn Sissay Wychowany Przez Państwo przedstawia warunki mające bezpośredni wpływ na to, jak każdy z nas postrzega najbliższe otoczenie swojego domu rodzinnego. Razem zastanowimy się, w jaki sposób konsekwencje tego wpływu oddziałują na nas w obecnym czasie.

Natomiast prezentacja John Maeda Sztuka, Technologia i Design Motorem Kreatywnych Przywódców ukazuje wpływ wyznawanych przez nas wartości na kształtowanie osobistego rozumienia wydarzeń zachodzących w świecie i jednocześnie dotyczących nas w bezpośredni sposób.

Prezentowane  zagadnienia rozszerzają nasz sposób patrzenia na zmiany następujące w szybkim tempie, zarówno w gospodarce, jak i warunkach klimatycznych obserwowanych na całej kuli ziemskiej. Odpowiemy na pytanie, w jaki sposób nasze osobiste postrzeganie i reakcje na zagadnienia natury politycznej czy społecznej są w stanie wpływać na warunki meteorologiczne naszego regionu.

W świetle nowych badań w dziedzinie ludzkiej psychiki dowiemy się, w jaki sposób każdy z nas wpływa bezpośrednio na uwarunkowania społeczne terenu, na jakim żyje. Nowe odkrycia naukowe potwierdzają fakt globalnego ocieplenia klimatycznego, którego wynikiem są gwałtowniejsze niż niegdyś huragany, powodzie czy susze pojawiające się w różnych regionach globu. W obliczu takiej wiedzy – że osobista postawa każdego z nas wywiera wpływ także na warunki pogodowe – razem zastanowimy się nad poziomem powszechnie dostępnej informacji publicznej i jej konsekwencjami. Gorąco zapraszamy do udziału w dyskusji dotyczącej nas wszystkich.

Dworek Sierakowskich mieści się na ul. Czyżewskiego 12 w Sopocie, godz 18:00-21:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 2 =